دامنه رویاییت را پیدا کن!

محبوب ترین دامنه ها(سالانه هزار تومان)

 • COM. 229 ت -
 • NET.328 ت-
 • ORG.860 ت-
 • IR.6 ت-
 • Info.460 ت.

لیست تعرفه و قیمت دامنه ها

سوالات متداول

کاراکترهای مجازی که می‌تواند در نام دامنه استفاده شود عبارتند از حروف a تا z، ارقام 0 تا 9 و خط تيره ( - ).

نام دامنه نمی‌تواند با خط تيره ( - ) شروع شود يا خاتمه يابد. اما در میان حروف مانعی ندارد هرچند پیشنهاد می شود ار خط تیره استفاده ننمایید.

نام دامنه باید حداقل از ۳ کاراکتر تشکیل شده‌باشد.

امکان ثبت دامنه فارسی مانند (com.امیر.www) فقط در پسوند های com. و net. امکان پذیر است.

 سعی کنید دامنه هایی را انتخاب کنید که نهایتاً دو بخش یا دو کلمه داشته باشند و خط تیره هم بین آن ها نباشد.

 پیشنهاد می‌شود دامنه com و دامنه ir برندتان را ثبت کنید و دامنه com. خود را مستر کنید.

پس از انتخاب نام دامنه، می بایست  پسوند متناسب با فعالیت و کسب و کار خود را انتخاب نمایید که هم از دید کاربران و هم از دیدگاه موتورهای جستجو حائز اهمیت است .
پسوند ها صرف از نظر از نام انتخابی ، معرف زمینه کاری و نوع ارائه خدمات سایت به مخاطبین بوده ودر برخی موارد نیز به لحاظ جغرافیایی تفکیک خوبی خواهد داشت.
پسوند های عمومی همانند com ،net ، org ،ir و یا co را انتخاب نمائید ودر صورت امکان تمامی پسوند های آزاد نام دامنه انتخابی خود را ثبت کنید.

 • بهترین پسوند برای خرید دامنه Com. می باشد، اما در صورتی که پسوند مناسبی برای کسب و کارتان انتخاب نمایید می تواند گزینه بسیار عالی باشد؛ برای مثال استفاده از Shop. برای یک فروشگاه اینترنتی؛ Company. برای شرکت ها  گزینه مناسبی برای ثبت دامنه می باشد.
 • برای اسم دامنه نیز اسامی کوتاه تر گزینه جذاب تری هستند و بازدیدکنندگان آن را راحت تر به خاطر خواهند سپرد و در رتبه جستجوی گوگل و Seo کمک می کند.
 • توجه نمایید با استفاده از دامنه ir. امکان استفاده از برخی خدمات  گوگل مانند Ads را نخواهید داشت.

پس از انتخاب نام و پسوند دامنه و اطمینان از عدم ثبت آن توسط دیگران، می توانید اقدام به ثبت دامنه نمایید.دامنه ها به صورت انحصاری و به مدت زمان معلوم ثبت می گردند و تا زمانی که شما آنرا مرتبا تمدید می نمایید دامین متعلق به شما بوده و فرد دیگری امکان ثبت یا استفاده از آنرا ندارد. بدیهی است پس از انقضا و آزاد شدن نام دامین سایرین می توانند نسبت به ثبت مجدد آن اقدام نمایند.

برای اطمینان از آزاد بودن دامین کافی است در قسمت جستجوی دامنه، نام دامنه و پسوند مورد نظر خود را وارد نمایید چنانچه اعلام شود دامنه آزاد است به این معناست که دامنه قابل ثبت می باشد.

انتقال دامنه ها به مالزانو هزینه ای نخواهند داشت اما در هنگام انتقال، دامنه یک سال تمدید می گردد که هزینه آن مطابق با هزینه مندرج با جدول تعرفه دامین خواهد بود .

هزینه ثبت، تمدید و انتقال دامین با هم برابر بوده ودر جدول تعرفه های دامین ذکر شده است.
انتقال دامنه ها به مالزانو هزینه ای نخواهند داشت اما در هنگام انتقال، دامنه یک سال تمدید می گردد که هزینه آن مطابق با هزینه مندرج با جدول تعرفه دامین خواهد بود .

دامنه یا دومین (Domain) نامی است که وب سایت شما در اینترنت با آن شناخته می‌شود. مثلا نام دامنه سایت ما malzano  و پسوند آن .ir می باشد.

 • امکان تبلیغات در صدا و سیما ایران فقط برای سایت های با دامنه ir ممکن است.
 • قابل اعتماد بودن این دامنه ها: برای خرید این دامنه ها باید هویت شما به صورت کامل برای سایت nic.ir مشخص شود، برای همین در صورتی که جرائم اینترنتی از طریق سایتی با دامنه ir اتفاق بیافتد پیگیری آن راحتتر خواهد بود.
 • قدرت انتخاب بیشترنام دامنه نسبت به پسوند com.
 • قیمت مناسب: قیمت دامنه های داخلی نسبت به دامنه های خارج از کشور 
 •  

 • مشکلات تحریم: بعضی از سرویس های مطرح شده را نمیتوان برای دامنه های آی آر استفاده کرد، چرا که شرکت های ارائه دهنده این خدمات دامنه های ایران را تحریم کرده اند.
 • مشکلات تبلیغ در گوگل: باز هم به دلیل تحریم ها شما از بخش زیادی از خدمات گوگل بی نصیب خواهید ماند و به این صورت نمی توانید از سایت خود را در گوگل تبلیغ کنید یا از گوگل در سایت خود تبلیغ بگیرید.
 • ناشناس بودن دامنه های آی آر در سطح بین المللی: در صورت که هدف شما از راه اندازی یک وب سایت، کار کردن با افرادی است که بیرون از ایران فعالیت می کنند (به عنوان مثال جذب توریست برای داخل کشور) استفاده از دامنه های داخلی گزینه خوبی برای شما نیست.
 • مشکلات مربوط به خرید SSL یا پروتکل امن: در صورتی که قصد خرید پروتکل امن داشته باشید و سایتتان دارای دامنه آی آر باشد باید هزینه بیشتری پرداخت کنید و حق انتخاب زیادی نخواهید داشت.

بسیاری از دامین ها ثبت شده اند ولی سایتی برای نمایش ندارند و دلیلش این است که شخصی قبلا این دامین را ثبت کرده ولی هنوز هاستی برای آن خریداری نکرده تا سایت خود را راه اندازی نماید. بسیاری افراد به کار خرید و فروش دامین مشغول هستند و دامین های مطرح را ثبت میکنند و به قیمت بالا به فروش می رسانند..

حداقل زمان ممکن برای خرید یک دامنه یکسال است و این امکان وجود دارد که شما تا 10 سال یک دامنه را خریداری نمایید. برای دامین های بین المللی زمان از یک تا ده سال به دلخواه کاربر قابل انتخاب است ولی برای دامین های ملی (ir , co.ir , ...) مدت زمان مالکیت دامین یکساله و پنج ساله است و غیر از این دو زمان حالت دیگری ممکن نیست.

در صورتی که فراموش کردید دامین خود را تمدید کنید دامین های بین المللی تا 30 روز پس از انقضا مهلت زمان دارند تا بدون هیچ هزینه اضافی آنرا تمدید نمایید و در 30 روز دوم در حالت حراجی قرار میگیرند و قیمت پایه تمدید از 120 دلار شروع میشود و هر کس که زودتر این مبلغ را پرداخت کند مالک دامین خواهد شد. در کل معمولا 70 روز پس از انقضا دامین های بین المللی  آزاد می شوند و هر شخصی می تواند با پرداخت مبلغ عادی دامین را مجددا ثبت نماید.

دامین های ملی (co.ir , ir , ...) نیز تا 30 روز پس از انقضا زمان دارند تا بدون هیچ هزینه اضافی تمدید شوند و حتی 30 روز دوم پس از انقضا نیز در حالت قفل شده قرار میگیرند و با پرداخت جریمه قفل شدن قابل تمدید هستند پس دامین های ملی تا 60 روز پس از انقضا هنوز در اختیار شما هستند تا تمدید گردند و پس از 60 روز برای ثبت توسط عموم آزاد می شوند.

ساب دامین یا زیر دامنه ، پیشوندی است که قبل از نام دامنه‌ سایت قرار می گیرد و می توان از آن برای اهداف مختلف مثلا سازماندهی بخش های مختلف سایت استفاده نمود یا در صورتیکه تمایلی به انتخاب دامنه اختصاصی خود ندارید می توانید با زیر دامنه مالزانو وب سایت فروشگاهی خود را راه اندازی نمایید. مانندwww.amir.malzano.ir

دامنه هایی که بر روی دامنه ی اصلی پارک می شوند و  برای استفاده همزمان از پسوند های مختلف دامنه با یک نام برای سایت از پارک دامین استفاده می شود. مثلا شما در ابتدا یک هاست و دامنه تهیه می‌کنید و با آدرس YourDomain.ir وب سایت خود را راه اندازی میکنید ، سپس تصمیم می‌گیرید که وب سایت فوق با آدرس YourDomain.com نیز قابل دسترس باشد، در چنین مواقعی مالزانو امکان Parked Domain یا پارک دامین را بدون هزینه برای شما مهیا می نماید. بهتر است دامنه با نام com. دامنه اصلی و دامنه ir. دامنه‌ پارک شده باشد.

یک پروتکل رمزنگاری شده است و هنگامی که آدرس یک سایت دارای HTTPS است به این معنی است که آن سایت SSL دارد. در واقع SSL داده هایی که از طریق اینترنت منتقل می شوند را رمزگذاری می کند و هر کسی که بخواهد به این داده دست پیدا کند، باید ابتدا بتواند رمزگشایی کند که تقریبا غیر ممکن است. قطعا SSL برای بعضی از سایت ها بسیار مهم است و گوگل نیز  سایت های امن به کاربران پیشنهاد می دهد.

چندین سرور همیشه روشن و متصل به اینترنت که بصورت مجازی به چند قسمت(بصورت مجازی) تقسیم شده که به هر قسمت آن، هاست(میزبان) گفته می‌شود. یعنی هر بخش از این سرور به عنوان یک هاست از یک وب‌سایت میزبانی می‌کند. برای راه‌اندازی یک وب‌سایت در فضای اینترنت بعد از طراحی وب سایت، باید  یک هاست مناسب تهیه نمایید.

مالزانو با ایجاد سیستم مدیریت میزبان Manage Hosting ابری بصورت رایگان از وب سایت شما پشتیبانی می نماید و از بروز هرگونه مشکلی مثل قطع شدن برق، مشکل اینترنت، خرابی سخت‌افزار و… که منجر به خارج از دسترس شدن سایت می گردد جلوگیری شود.

بله در طرح کلاسیک مالزانو این سرویس را بصورت رایگان دریافت می نمایید.

نازل ترین قیمت های ثبت دامنه را در مالزانو بیابید.